Kompozyty, Tworzywa sztuczne, laminaty, termoformowanie próżniowe, frezowanie CNC, obróbka metali - Plastwag S.A.Kompozyty

Plastwag S.A. specjalizuje się w uzyskiwaniu niepalnych poliestrowo-szklanych laminatów spełniających surowe normy stosowane m.in. w transporcie publicznym (komponenty są dobierane stosownie do potrzeb Klienta).

kompozyty lakierowanie

Przy produkcji Plastwag S.A. stosuje nowoczesne rozwiązania wspomagające cały proces ich wytwarzania:

kompozyty ploterNa produkowane wyroby firma posiada atest nadany przez Centrum Naukowo-Techniczne Kolejnictwa w Warszawie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o kompozytach i technologiach jakie stosuje Plastwag S.A. ?

Kompozyty mają zastosowanie jako materiały w technice lotniczej i astronautyce (np. elementy samolotów), w przemyśle środków transportu kołowego i szynowego (np. wyłożenia wnętrz, elementy zewnętrzne, ściany czołowe, zderzaki samochodowe), w produkcji części maszyn, urządzeń i wyrobów sprzętu sportowego (np. łodzie, kajaki).

Laminowanie ręczne (hand lay-up)  to prosta, ręczna metoda formowania, w której wyrób powstaje w wyniku nakładania na siebie kolejnych warstw odpowiednich materiałów nośnych. Na powierzchni zewnętrznej wyrobu znajduje się żelkot, który w procesie technologicznym jest nakładany w pierwszej kolejności metodą ręczną lub natrysku. Materiały nośne, które nadają laminatom odpowiednie własności fizyko-mechaniczne (np. wytrzymałość na rozciąganie, sprężystość, udarność, wytrzymałość na ściskanie, itp.) to najczęściej maty szklane, tkaniny techniczne, welony, corematy, które są przesycane odpowiednio dobraną żywicą.

Firma dysponuje specjalnie zaprojektowaną i dostosowaną do potrzeb produkcyjnych linią technologiczną, która zawiera kompletne wyposażenie techniczne i akcesoria wraz ze wszystkimi zewnętrznymi obwodowymi urządzeniami.

Kierownik Produkcji H1
Kierownik Produkcji H1

Rafał Trela

  • efektywne wykorzystanie zasobów i optymalizacja podziału pracy
  • identyfikację i rozwiązywanie problemów dot. procesu produkcyjnego
  • opracowanie strategii produkcyjnej firmy

Kontakt

tel. +48 17 773 78 20

kom. +48 733 823 823